Licenca
To delo je na voljo pod pogoji slovenske licence Creative Commons 2.5:

priznanje avtorstva - nekomercialno - deljenje pod enakimi pogoji.

Celotna licenca je na voljo na spletu na naslovu http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/si/. V skladu s to licenco je dovoljeno vsakemu uporabniku delo razmnoževati, distribuirati, javno priobčevati, dajati v najem in tudi predelovati, vendar samo v nekomercialne namene in ob pogoju, da navede avtorja oziroma avtorje in izdajatelja tega dela. Če uporabnik delo predela, kar pomeni, da ga spremeni, preoblikuje, prevede ali uporabi to delo v svojem delu, lahko predelavo dela ponudi na voljo le pod pogoji, ki so enaki pogojem iz te licence oziroma pod enako licenco.
Navodila
6.

V pravilen vrstni red razvrsti potek dela skladatelja filmske glasbe.

Skladatelj skupaj z režiserjem določi, kje v filmu bo imela glasba glavno vlogo in kje je pomembno, da je ni. Dober skladatelj zna dobro izkoristiti tudi »tišino«.
Skladatelj nato začne komponirati in pripravi prve posnetke glasbe, ki jih nato predstavi režiserju. Skupaj naredita zadnje popravke, nato pa se skladatelj odloči še za instrumentalne oziroma vokalne zasedbe, ki bodo glasbo izvedle.
Ko skladatelj naredi še zadnje popravke, se začne snemanje. Zelo pomembno je, da ves čas upošteva minutažo filma.
Ko je glasba posneta, je glavni element montaža – treba je sinhronizirati glasbo s sliko. Pri tem delu skladatelju pomagajo tonski tehnik, tonski mojster in glasbeni producent. Posnetke uredijo in jih umestijo v film.

Glasbo je treba uskladiti še z dialogi, zvokom in zvočnimi učinki.
7.

Kateri je bil prvi slovenski zvočni film?

8.

Skladatelji filmske glasbe poskusijo z glasbo narediti tisto, česar se s sliko ne da. Glasba je tista, ki nam pričara določeno občutje pri filmu. Poslušaj kratek glasbeni odlomek iz filma o Sherlocku Holmesu (glasbo je napisal Hans Zimmer) in odgovori na vprašanja.

 

Katero zvrst glasbe je poskusil skladatelj posnemati?

 

Kateri inštrument igra glavno melodijo?

Odgovor: VIOLINA .

 

Na »soundtrackih« najdemo:

 

Kakšen naslov ima film režiserja Miloša Formana o Wolfgangu Amadeusu Mozartu iz leta 1984?

<NAZAJ
>NAPREJ92/115