Partizanska pesem je živa in aktualna še danes, kar med drugim dokazuje delovanje raznih tovrstnih zasedb, kot je Tržaški partizanski pevski zbor Pinko Tomažič, ki je {27. aprila;Dan boja proti okupatorju.} 2013 na svojem koncertu do zadnjega kotička napolnil dvorano Stožice v Ljubljani.
Danes lahko slišimo partizansko pesem na raznih koncertih, prireditvah, mitingih, pohodih.
Med vidnejšimi tovrstnimi zasedbami je tudi Ženski pevski zbor Kombinat, ki iz spoštovanja do vseh, ki so se za našo svobodo in pravico borili in dajali življenja, obuja pesmi, ki hrabrijo duha. Njihovo glasbo uvrščamo med angažirane pesmi, oziroma pesmi upora. Prisluhni Pesmi upora.
Radio Osvobodilna fronta, Radio Kričač in Radio Triglav so bile ilegalne radijske postaje, ki so delovale na slovenskem ozemlju med 2. svetovno vojno. V svoj program so vključevale tudi glasbeno-literarne nastope in partizanske pesmi. Radio Kričač je svoje oddajanje vedno začel s takratno slovensko narodno himno Naprej, zastava slave. Oddajal je s 23 različnih lokacij in ga niso nikoli odkrili, leta 1942 pa so Italijani ukazali odstranitev radijskih anten. Svojo edino daljšo oddajo je Kričač posvetili 8. februarju, ki je bil med vojno najpomembnejši praznik v narodnoosvobodilnem taboru.