Skladatelj David Cope je napisal računalniški program, ki ga je imenoval Experiments in Musical Intelligence ali krajše Emmy (EMI). Namen njegovega programa je bil analizirati različne skladbe priznanih skladateljev, kot sta Bach in Beethoven, in prebrati njihove skladbe kot podatke.
S programom EMI je skladatelju David Copu uspelo analizirati glasbene vzorce, ki se najpogosteje pojavljajo v skladbah, in prav tako ugotoviti, kakšen stil skladanja je skladatelj uporabil v svojih skladbah.
Poišči v literaturi in na spletu članke in podatke o tem skladatelju in bodi posebej pozoren na sledeče:
Pripravi e-predstavitev o Davidu Copu in njegovem programu Emmy. Predstavitev podpri z vsaj tremi različnimi zvočnimi posnetki. Pri primerjanju izvorne skladbe nekega avtorja (na primer Bacha ali Mozarta) in skladbe, ki je računalniško ustvarjena s pomočjo programa Emmy, poskušaj pojasniti sošolcem, v čem so si te skladbe podobne (bodi pozoren na podobne glasbene vzorce, ritme, fraze, tonalitete ...). Da bo izdelava naloge lažja, si pomagaj s spodnjimi opornimi točkami v dejavnosti.
Kaj je algoritem? Kako bi lahko uporabili algoritem v glasbi?
Zapiši v spodnje okence algoritem (recept) za skladanje osemtaktne pesmice.
Kaj vse je potrebno, da bi napisali to pesmico? Razmišljaj o tem podobno, kot bi sestavljal algoritem (recept) za peko kruha. Preveri svoje odgovore s klikom na gumb.
Na podoben način, kot je opisano v odgovoru, deluje računalniški program Emmy, ki vseskozi preverja, kako je nekaj sestavljeno v izvorni skladbi Bacha ali na primer Mozarta.
S pridobljenimi podatki program Emmy preprosto sledi algoritmu, ki ga je odkril v izvorni skladbi skladatelja, ter nato poustvarja novo skladbo, ki je v duhu izvorne skladbe. Zveni zelo preprosto, vendar je David Cope potreboval skoraj 20 let za izdelavo tega računalniškega programa.