Oglej si spored tekem na rokometnem svetovnem prvenstvu leta 2013.

Slovenski pravopis. Svetovno prvenstvo. Slovensko prvenstvo.

Število igralcev. Število tekem reprezentance. Število zadetkov.

Kako je Slovenija dobila nasprotnika v četrtfinalu? Izberi pravilni odgovor.

Katera med naštetimi državami se ni uvrstila v četrtfinale? Označi jo.

Danska, Francija, Hrvaška, Madžarska, Nemčija, Rusija, Srbija, Španija.

2.

Kako bi dopolnil besedilo? Piši jezikovno pravilno.

Za bronasto medaljo sta se pomerili Slovenija in Hrvaška . Zmagali so Hrvati . Drugo mesto so osvojili Danci, svetovni rokometni prvaki leta 2013 pa so postali Španci .
3.

Slovenci so na SP osvojili 4. mesto. Kapetan Uroš Zorman je v enem od intervjujev po prvenstvu izjavil, da »tudi ta lesena kolajna« šteje ogromno. Kaj je želel s tem povedati? Pojasni.

4.

Česa iz sporeda ni mogoče razbrati? Izberi ustrezne odgovore.

5.

Ali si morda nogometni navdušenec? Oblikuj športni spored svetovnega prvenstva v nogometu v Braziliji leta 2014. V spored vključi tekme od četrtfinala do finala. Pomagaj si z besedilom.