Podatke, ki jih želimo grafično prikazati, lahko pridobimo z izračuni ali eksperimentalnimi meritvami. Preden pričnemo vpisovati podatke v tabelo, je priporočljivo, da oblikujemo naslovno vrstico tabele. To naredimo tako, da v prvi vrstici zapišemo simbol in enoto za fizikalno količino, ki jo bomo vnašali v stolpec po njo. Ko naslovno vrstico pravilno oblikujemo, začnemo vnašati podatke.
V tabeli A je naslovna vrstica oblikovana tako, da v prvi stolpec vpisujemo vrednosti časa $t$ in v drugi stolpec vrednosti za opravljeno pot telesa $s$ ob času $t$. Iz naslovne vrstice lahko razberemo tudi, da bo čas podan v enoti sekunda in razdalja v enoti meter. V tabeli B pa je naslovna vrstica oblikovana tako, da v drugi stolpec vnašamo hitrost telesa $v$ ob določenem času $t$. V naslednjem koraku pa pričnemo pare spremenljivk iz tabele vnašati v ustrezen koordinatni sistem.
V primeru koordinatnega sistema A sta osi označeni tako, da lahko v njega vnašamo vrednosti spremenljivk časa $t$ in opravljene poti $s$, v koordinatnem sistemu B pa vrednosti spremenljivk časa $t$ in hitrosti $v$.