Licenca
To delo je na voljo pod pogoji slovenske licence Creative Commons 2.5:

priznanje avtorstva - nekomercialno - deljenje pod enakimi pogoji.

Celotna licenca je na voljo na spletu na naslovu http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/si/. V skladu s to licenco je dovoljeno vsakemu uporabniku delo razmnoževati, distribuirati, javno priobčevati, dajati v najem in tudi predelovati, vendar samo v nekomercialne namene in ob pogoju, da navede avtorja oziroma avtorje in izdajatelja tega dela. Če uporabnik delo predela, kar pomeni, da ga spremeni, preoblikuje, prevede ali uporabi to delo v svojem delu, lahko predelavo dela ponudi na voljo le pod pogoji, ki so enaki pogojem iz te licence oziroma pod enako licenco.
Navodila

Pomemben del geografskega znanja je razumevanje zemljevidov ali geografskih kart. Vsak splošen zemljevid ima {merilo;Merilo karte (zemljevida) je razmerje med razdaljami na karti in dejanskimi razdaljami v naravi. Označeno je na vsaki karti in je zapisano v eni od treh oblik: številčno merilo, grafično merilo in opisno merilo. Grafično merilo je prikazano v obliki daljice s skalo v merilu karte.}, projekcijo in topografske znake, ki jih lahko razumemo s pomočjo legende. Tematski zemljevidi prikazujejo določen tematski element.

{Merilo;Karte delimo po merilu na: temeljne topografske načrte (1 : 5.000 in 1 : 10.000), topografske karte (od 1 : 25.000 do 1 : 200.000), pregledne karte (1 : 250.000 in 1 : 750.000) in splošne geografske karte (1 : 1.000.000 in manjše).} določa razmerje med {razdaljami;Na zemljevidu z merilom 1:100.000 (številčno merilo) so razdalje v naravi sto tisočkrat pomanjšane oziroma 1 cm na zemljevidu predstavlja 100.000 cm (1 km) v naravi (opisno merilo).} na zemljevidu in v naravi. Projekcija je način prenosa ukrivljenega Zemljinega površja na ravno ploskev. S pomočjo legende razumemo na zemljevidu vrisane topografske znake.

<NAZAJ
>NAPREJ4/320