
V galeriji slik si lahko ogledaš notranje planete našega osončja. To so štirje planeti, ki so najbliže Soncu (Merkur, Venera, Zemlja in Mars).
Merkur je Soncu najbližji in relativno majhen planet. Velik je približno toliko kot naša Luna. Nima atmosfere, njegovo površje pa prekrivajo kraterji. Merkur je tako blizu Sonca, da je temperatura na njem zelo visoka. Podnevi doseže tudi do 480°C. Ponoči pa temperatura pade celo do 200°C pod ničlo. Merkur je trden planet, sestavljen iz kovinskega jedra, kamnitega plašča in skorje.
Venera je drugi planet po oddaljenosti od Sonca. Je približno enake velikosti kot Zemlja, a zelo neprijazna za življenje. Prekrivajo jo oblaki žveplove kisline, atmosfero pa v glavnem sestavlja CO2 pri zelo visokem tlaku. Zaradi velike količine CO2 in pojava tople grede je na Veneri še bolj vroče kot na Merkurju.
Zemlja je tretji planet po oddaljenosti od Sonca. Iz vesolja je videti kot moder planet z vrtinci oblakov. Zemlja je edini planet, na katerem so voda, kisik in živi organizmi. Njena oddaljenost od Sonca in kemijska sestava sta ravno pravšnji za nastanek in razvoj življenja. Druge zvezde v vesolju imajo lahko planete s podobnimi razmerami, kot jih ima Zemlja.