Licenca
To delo je na voljo pod pogoji slovenske licence Creative Commons 2.5:

priznanje avtorstva - nekomercialno - deljenje pod enakimi pogoji.

Celotna licenca je na voljo na spletu na naslovu http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/si/. V skladu s to licenco je dovoljeno vsakemu uporabniku delo razmnoževati, distribuirati, javno priobčevati, dajati v najem in tudi predelovati, vendar samo v nekomercialne namene in ob pogoju, da navede avtorja oziroma avtorje in izdajatelja tega dela. Če uporabnik delo predela, kar pomeni, da ga spremeni, preoblikuje, prevede ali uporabi to delo v svojem delu, lahko predelavo dela ponudi na voljo le pod pogoji, ki so enaki pogojem iz te licence oziroma pod enako licenco.
Navodila

Naloge

8.

Prenesi imena literarnih disciplin (desno) na pravilna mesta. (Ob pravilnem prenosu se v okvirčku pojavi kljukica.)


Ukvarja se s preučevanjem besedne umetnosti in z odnosom med bralcem in literarnim delom. Pri tem upošteva vsebinske in oblikovne prvine besedila.
Preučuje, kdaj in kje je literarno delo nastalo, v kateri literarni smeri in v katerem obdobju. Prepoznava vpliv zgodovinskega dogajanja na avtorjevo pisanje.
Literarno delo poskuša čim natančneje razložiti in vsebinsko razčleniti, pri čemer upošteva pravila in načela (npr. sociološki, filozofski, psihološki vidiki).
Napisana je po strokovnih merilih, objavljena pa v strokovnih revijah. Besedila vrednoti v aktualnem času in prostoru, pri tem pa je kritična do vsebine, oblike in sloga.
9.

Ali pri obnavljanju domačega branja pripoveduješ vsebino ali fabulo?

10.

Razmisli, s katerimi trditvami se ukvarja literarna zgodovina in s katerimi literarna teorija, ter jih prenesi na ustrezno sliko.


11.

Odlomek pesmi Soči na prejšnji strani spremeni v prozno besedilo.

Kaj boš s tem spremenil?

12.

Odlomek iz komedije Županova Micka spremeni v sodoben, vsakdanji pogovor med očetom in hčerjo in razmisli, ali bo nastalo umetnostno ali neumetnostno besedilo (oblikuj besedilo dolžine ene strani).

13.

Preberi kritiko poljubnega književnega dela ali gledališke predstave (v časopisu ali na spletnih straneh) in ugotovi, na katere sestavine je bil kritik še posebno pozoren (oblikuj besedilo, dolgo do 300 besed).

<NAZAJ
>NAPREJ214/442