$t\,[\rm{h}]$ |
1 |
2
|
$3$ |
5
|
$7$ |
$10$ |
12
|
$s\,[\rm{km}]$ |
$50$ |
$100$ |
150
|
$250$ |
350
|
500
|
$600$ |
Število kepic |
$1$ |
2
|
$3$ |
5
|
$10$ |
Cena [$\rm{€}$] |
1,20
|
$2,40$ |
$3,60$ |
$6,00$ |
12,00
|
a) $5\, \rm{kg}$ pomaranč stane $4,10\, \rm{€} $. Za $15\, \rm{kg}$ pomaranč plačamo 12,30 $\rm{€}$.
b) Maja v $2$ urah prekolesari $30\, \rm{km} $. Če bo vozila z enako hitrostjo, bo za naslednjih $75\, \rm{km}$ potrebovala 5 $\rm{h}$.
c) Ura prehiteva za eno sekundo v dveh urah. Za koliko sekund prehiteva v celem dnevu? Za 12 sekund.