Licenca
To delo je na voljo pod pogoji slovenske licence Creative Commons 2.5:

priznanje avtorstva - nekomercialno - deljenje pod enakimi pogoji.

Celotna licenca je na voljo na spletu na naslovu http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/si/. V skladu s to licenco je dovoljeno vsakemu uporabniku delo razmnoževati, distribuirati, javno priobčevati, dajati v najem in tudi predelovati, vendar samo v nekomercialne namene in ob pogoju, da navede avtorja oziroma avtorje in izdajatelja tega dela. Če uporabnik delo predela, kar pomeni, da ga spremeni, preoblikuje, prevede ali uporabi to delo v svojem delu, lahko predelavo dela ponudi na voljo le pod pogoji, ki so enaki pogojem iz te licence oziroma pod enako licenco.

Naloge

1.
2.
3.

V kopalnici je štirikrat več ploščic kot v kuhinji. V kopalnici je $56$ ploščic. Koliko ploščic je v kuhinji?

4.

V tovarni Vložene dobrote vlagajo kisle kumarice v steklene kozarčke. Stroj je v sedmih urah napolnil $16\,996$ steklenih kozarčkov. Koliko steklenih kozarčkov je napolnil v eni uri?

V eni uri je stroj napolnil 2428 steklenih kozarčkov.
5.

Sašo je izboljšal najboljši dosežek pri računalniški igrici. Dosegel je petkrat več točk, kot jih je imel. Najboljši dosežek je $31\,925$ točk. Koliko točk je imel Sašo pred zadnjo igro?

Sašo je imel pred zadnjo igro 6385 točk.
6.

Ostanek je vedno manjši od delitelja.

Drži. Ne drži.
7.

Če delimo s številom $0$, je količnik vedno število $0$.

Drži. Ne drži.
8.

Izračunaj količnik števil $789$ in $12$. Količnik najprej oceni.

9.

Slikanica je bila pripravljena za tisk v tiskarni. Tik pred tiskom je imela v računalniškem programu za urejanje besedil $2\,053$ vrstic. Vsaka stran tiskane slikanice bo imela $50$ vrstic. Na petnajstih straneh bo samo slika. Na koliko straneh bo natisnjena ta slikanica?

Ta slikanica bo natisnjena na 57 straneh.
10.

Janko je pojedel trikrat več piškotov kot Metka. Skupaj sta pojedla $84$ piškotov.

Koliko piškotov je pojedla Metka? Metka je pojedla 21 piškotov.

Koliko piškotov je pojedel Janko? Janko je pojedel 63 piškotov.

<NAZAJ
>NAPREJ104/667